תפריט סגור

מהם השימושים בחלקים ורכיבים אלקטרוניים תעשייתיים?

רכיבים אלקטרונים

רכיבים אלקטרוניים הם אבני הבניין של מכשירים רבים. הם נמצאים במחשבים, טלפונים סלולריים, ציוד רשת ופריטים רבים אחרים המתחברים לקיר או משתמשים בסוללות למקור חשמל.

הם מרכיב חיוני בציוד החשמלי בו אתה משתמש מדי יום, וממלאים תפקיד חיוני בבטיחותו, ביעילותו ובערכו לכסף. לכן זה כל כך חיוני למקור החלקים הנכונים עבור המוצר שלך.

מה הם ממסרים?

ממסרים הם מתגים חשמליים המשתמשים באלקטרומגנט כדי להזיז מגע פיזי בין שתי עמדות. הם מגיעים בזריקה אחת (למעלה) או בזריקה כפולה (למטה), והם יכולים להתמודד גם עם עומסי זרם גבוהים וגם עם מתח גבוה.

ממסר מורכב מסליל אלקטרומגנטי, ליבת ברזל ופיתולי נחושת. כאשר מופעל, זה סליל מושך מגנטי אבזור אשר גורם לו לשנות מצב.

ממסרים פועלים על ידי הזזת אנשי קשר פיזיים, אשר בתורם מחליפים מעגלים. הם משמשים כאשר מעגלים מרובים דורשים יותר מדי כוח עבור טרנזיסטורים או מתגי מצב מוצק כדי לטפל ביעילות.

ניתן גם לתכנת רלייים למכשירים חשמליים במרווחים קבועים, באמצעות פלאש, טיימרים חד פעמיים או מחזורים חוזרים. תכונות אלה מאפשרות להפעיל ולכבות את הממסר בזמנים קבועים מראש-כגון מחזורי כביסה ומייבש או טיולי פארק שעשועים.

מה תפקידם של טרנזיסטורים?

טרנזיסטורים הם מרכיבים חיוניים במכשירים אלקטרוניים כמו סמארטפונים, מחשבים, מיקרוגל, תנורים ומכוניות. לא רק זה, אלא שהם אחד הרכיבים היעילים ביותר המשמשים להפעלת הגאדג 'טים האלה – המהווים את רוב הגאדג' טים האלקטרוניים!

ג ' ון ברדין, וולטר ברטיין וויליאם שוקלי המציאו טרנזיסטורים בשנת 1947 – הם תאי המוח של עידן המידע ושינו לנצח את האופן שבו אנו משתמשים באלקטרוניקה. מעגלים משולבים (או" שבבים") מכילים מיליארדי טרנזיסטורים ומהווים חלק חיוני מכל המכשירים האלקטרוניים המודרניים.

כדי ליצור טרנזיסטור, חומרים כמו סיליקון וגרמניום מסוממים עם זיהומים המאפשרים זרם חשמלי לזרום בצורה מאורגנת. באמצעות תגובה כימית עם זיהומים, חומרים מוליכים למחצה צוברים מטען חיובי נוסף (עמ ' סוג) או מטען שלילי (נ-סוג), הגדלת המוליכות שלהם.

מה הם דיודות ומה תפקידן?

דיודות הן רכיבים אלקטרוניים חיוניים ביישומים רבים כגון המרת זרם חילופין לזרם ישר, תיקון, בידוד אותות מהספק ודימודולציה. הם אפילו מועסקים במכפילי מתח.

דיודות יש את המאפיין כי הם מאפשרים הנוכחי לזרום רק כיוון אחד: עם התנגדות זניחה בקצה אחד התנגדות גבוהה מצד שני. זה הופך אותם לשסתומים יעילים במעגלים חשמליים.

עם זאת, כאשר מתח חיצוני גבוה מהפוטנציאל המובנה מוחל על דיודה, רקומבינציה מתרחשת בה עמ ' -נ צומת וזרם משמעותי זורם דרכו-מצב זה מכונה הטיה קדימה.

מה הפונקציות של הקבלים?


קבלים הם מרכיבים חיוניים במעגלים אלקטרוניים. הם משרתים מגוון של פונקציות, כגון חסימת מתח ישר, אחסון חשמל באופן זמני, כוונון מעגלי תהודה ועוד.

קבל הוא רכיב חשמלי דו-מסוף המאחסן מטען חשמלי על ידי הפרדת מטענים חיוביים ושליליים בתוכו. כדי לבצע משימה זו, הקבל יש חומר בידוד דחוקה בין לוחות המתכת שלה.

קבלים באים סוגים שונים ויכולות. אלה נמדדים בדרך כלל במיקרו-פארדים, יחידה אלקטרונית המודדת את קיבולת הקבל.

מה הם נגדים ברכיבים אלקטרוניים?

נגדים הם רכיבים אלקטרוניים חיוניים, המספקים התנגדות לזרימת זרם חשמלי והקפדה על חוק אוהם.

ניתן להשתמש בהם כדי לחלק מתח, להפחית את זרימת הזרם, לחסום אותות שידור או להטות אלמנטים פעילים. יתר על כן, יש להם פוטנציאל לשלוט בפיזור הספק ביישומי אלקטרוניקה בעלי הספק גבוה.

ההבחנה העיקרית בין סוגי הנגדים נעוצה בתהליך התצהיר והתחריט המשמש ליישום החומר ההתנגדות על מצע מבודד. עמידות סרט דק מיוצרות על ידי ריסוס אלמנט התנגדות על תחתית מבודדת באמצעות טכניקות הנחת ואקום.

נגדים להרכבה על פני השטח של סרט דק מציעים בדרך כלל רעש ויציבות תרמית טובים יותר מאשר עמיתיהם לסרט העבה, בעלות זולה בהרבה. יתר על כן, מקדמי הטמפרטורה שלהם יכולים להיות נמוכים עד 25 עמודים לדקה/קילוגרם ליעילות נוספת ביישומי חימום.

פרטים נוספים בלינק המצורף: דר טכנולוגיות